Szukaj w ofercie

Czy dietetyk tyko odchudza?

Zastanawiasz się czy zawód dietetyka ma jeszcze przyszłość? Czy warto inwestować swój czas na naukę zawodu? Znamy tę branżę bardzo dobrze i śmiało odpowiadamy, że WARTO!

 

Na początek garść informacji. Czy wiesz, że kobiety przechodzą na dietę średnio 3 razy w roku? A więcej niż co 10 badana deklarowała, że odchudza się częściej niż 5 razy w roku. Na rynku mamy do wyboru ponad 50 rodzajów diet. Ketogeniczna, post dąbrowskiej, dieta genotypowa, strukturalna białkowa i wiele innych. Można zwariować od nadmiaru informacji, a o próbie dopasowania diety pod siebie nie ma mowy. Dlaczego? W każdej jest coś nie tak.

A jakie są mity na temat diet?

Na pewno jakieś znasz np. „nie jedz po 18”, „dieta warzywno - owocowa skutecznie odchudza i jest bardzo zdrowa”, „dieta bezglutenowa ułatwia odchudzanie”, „mam złe geny i nie mogę schudnąć”. Zapewne, któreś z nich były twoją wymówką albo nieudaną próbą zdrowego odżywiania.

Drastyczne obcinanie kalorii, niejedzenie śniadań, zapychanie się fast-food'ami, ćwiczenia na czczo. Te rzeczy i wiele innych mają ogromny wpływ na nasze zdrowie oraz samopoczucie. Co ważniejsze dieta nie zawsze oznacza odchudzanie. Dieta jest konieczna, aby organizm mógł prawidłowo funkcjonować. Właśnie dlatego potrzebujemy specjalistów, którzy pomogą nam zmienić sposób odżywania. Potrzebujemy dietetyków.

Dietetyk pomaga przytyć, ustala diety odpowiednie dla osób z różnymi schorzeniami, nietolerancją pokarmową.

Na konsultację do specjalisty może pójść każdy, kto potrzebuje fachowej porady na tematy związane z odżywianiem.

Polacy zyskują coraz większą świadomość, że prawidłowe odżywianie jest podstawą prawidłowego funkcjonowania. Nic więc dziwnego, że zainteresowanie usługami dietetycznymi rośnie w szybkim tempie. Okazuje się, że odpowiednie wsparcie dietetyczne może znacząco przyspieszyć proces zdrowienia, zmniejszyć liczbę lub uciążliwość objawów, poprawić komfort życia, a nawet zniwelować potrzebę hospitalizacji.

Do dietetyka przychodzą nie tylko kobiety, ponieważ nie mogą schudnąć.

Są to osoby z problemami zdrowotnymi, osoby starsze, po operacji, wymagające skomplikowanej diety eliminacyjnej. Są pewne grupy osób zdrowych, które szczególnie powinny zwracać uwagę na sposób odżywiania – na przykład rodziny planujące dzieci, kobiety w ciąży i karmiące.

Również wegetarianie, weganie, osoby mające alergie i nietolerancje pokarmowe mogą znaleźć pomoc u dietetyka. Eliminowanie potraw z jadłospisu bez wprowadzania zamienników, może spowodować niedobory pokarmowe, które będą złe w skutkach dla naszego organizmu.

W Copernicusie uczymy ludzi, którzy swoją wiedzą chcą zmieniać życie innych. Jeśli jesteś jedną z takich osób zapisz się do naszej szkoły na kształcenie jednoroczne. Czekamy!