Szukaj w ofercie

FAQ

Ile osób potrzeba do utworzenia grupy? Jak często uruchamiana jest rekrutacja?

W szkołach Copernicus rekrutacja trwa przez cały rok, a o przyjęciu na wybrany kierunek decyduje kolejność zgłoszeń. Zajęcia rozpoczynają się dwa razy w roku - w lutym oraz we wrześniu. W szkole Copernicus grupa składa się z około 20 osób. W zależności od wybranego kierunku liczba może nieco się różnić. Każdorazowo zależy nam na tym, aby zajęcia odbywały się w jak najlepszych dla słuchaczy warunkach.

rozwiń zwiń

Jaka jest alternatywa, jeśli grupa się nie utworzy?

Jeśli grupa nie zostanie utworzona proponujemy ten sam kierunek w sąsiednim mieście lub inny kierunek w pierwotnie wybranej lokalizacji. W wypadku gdy żadna z tych opcji nie odpowiada słuchaczowi wtedy proponujemy rozpoczęcie zajęć w innym terminie.

rozwiń zwiń

Czy zajęcia praktyczne (np. w szkole medycznej) odbywają się w szkole czy w klinikach?

W szkole Copernicus w zależności od wybranego kierunku zajęcia praktyczne mogą odbywać się zarówno w szkole – np. w przypadku kierunków kosmetycznych - lub poza szkołą – np. w przypadku kierunków weterynaryjnych lub stomatologicznych.

rozwiń zwiń

Jakie są wymagania dotyczące rekrutacji?

Żeby przystąpić do rekrutacji wybierając konkretny kierunek należy spełnić następujące wymagania: sprawdzić czy ukończyło się odpowiednią szkołę, dostarczyć świadectwo ukończenia szkoły. Należy również pamiętać o kolejności zgłoszeń, która decyduje o przyjęciu do szkoły.

rozwiń zwiń

Jakie muszę mieć dokumenty, żeby się zapisać?

Dokumenty, które musisz posiadać, żeby zapisać się do szkoły to: świadectwo ukończenia odpowiedniej szkoły, dowód osobisty niezbędny do okazania przy rejestracji uczestnika, 3 zdjęcia oraz w przypadku szkoły policealnej dwuletniej oraz kursów kwalifikacyjnych, zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do podjęcia nauki.

rozwiń zwiń

Czy zapisu do szkoły może za mnie dokonać inna osoba, np.: żona, mama, siostra, znajomy?

Niestety, nie ma takiej możliwości. Do naszej szkoły musisz zapisać się osobiście ze względu na złożenie podpisu pod odpowiednimi dokumentami przy rejestracji w sekretariacie.

rozwiń zwiń

Co decyduje o przyjęciu do szkoły?

O przyjęciu do szkoły Copernicus decyduje złożenie pełnej wymaganej dokumentacji oraz kolejność zgłoszeń rekrutacyjnych. Nie musisz zdawać żadnych egzaminów wstępnych, żeby zakwalifikować się do naszej placówki.

rozwiń zwiń

Czy wszystkie kierunki znajdują się we wszystkich miastach?

W szkole Copernicus posiadamy bardzo rozbudowaną ofertę kierunków nauczania. Dzięki czemu możemy zagwarantować wiele specjalizacji we wszystkich lokalizacjach.

rozwiń zwiń

Czy wszystkie kierunki są bezpłatne?

W swojej ofercie posiadamy wiele bezpłatnych kierunków, które są uwarunkowane aktualną promocją naszej oferty. Posiadamy również kierunki płatne, których ceny uzależnione są od aktualnej promocji szkoły. Zachęcamy więc do śledzenia naszej oferty na bieżąco.

rozwiń zwiń

Czy frekwencja na zajęciach liczy się do egzaminów semestralnych ?

Tak, w szkole Copernicus frekwencja jest warunkiem obowiązkowym. Aby przystąpić do egzaminu semestralnego należy mieć co najmniej 50% frekwencji na zajęciach z danego przedmiotu.

rozwiń zwiń

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Napisz do nas

Wybierz miasto, w którym chcesz się uczyć
-----
 • Bielsko-Biała
 • Bytom
 • Gliwice
 • Katowice
 • Ruda Śląska
 • Wrocław
 • Zabrze
 • Żory
Wymagane jest wypełnienie tego pola.

  Twoje imię i nazwisko
  Twój adres email
  Twój numer telefonu
  Treść Twojej wiadomości