Szukaj w ofercie

Piękna strona kariery – czyli jak zostać kosmetyczką

Zastanawiasz się czy branża kosmetyczna jest jeszcze przyszłościowa? Czy warto inwestować swój czas na naukę zawodu jakim jest technik usług kosmetycznych? Znamy tę branżę bardzo dobrze i śmiało odpowiadamy, że WARTO!

 

Nowe technologie wciąż wchodzą na rynek, a klientki są coraz bardziej świadome, jak ważna jest jakość wykonywanych usług. To sprawia, że oferty salonów kosmetycznych powiększają się, a standard obsługi coraz bardziej rośnie. Nie ma już miejsca na chałupnicze saloniki i bylejakość. Pracy brakuje tylko dla osób, które nie mają ochoty dalej się kształcić. Klientek natomiast przybywa – bo usługi kosmetyczne przestały być już produktem zarezerwowanym tylko dla bogaczy.

Jak rozpoznać, że to praca dla mnie?

Zastanów się, jak czujesz się w relacjach z drugim człowiekiem? Czy lubisz prowadzić rozmowy nawet z nieznajomymi? Czy czujesz się komfortowo w bliskim kontakcie fizycznym z drugą osobą? Jeśli tak to możesz czuć się o krok bliżej wymarzonej pracy. Komunikatywność i umiejętność nawiązania kontaktu z klientem w tym zawodzie to podstawa. Musisz też nauczyć się odkrywać potrzeby klientek, odpowiadać na jej problemy, wykazać się empatią.

Poza podejściem do klienta ważne jest też Twoje poczucie estetyki. Wykonując zabiegi, które mają służyć poprawie wyglądu, musisz mieć więc w głowie efekt końcowy jeszcze zanim zrobisz pierwsze pociągnięcie pędzelkiem czy przyłożysz do brwi patyczek z henną.

Wszechstronność czy specjalizacja?

W walce o klienta salony kosmetyczne nie ustają w rozszerzaniu swojej oferty. Coraz to nowsze maszyny i zabiegi wymagają ciągłego powiększania wachlarza swoich umiejętności. Zazwyczaj na początku swojej kariery właśnie tak wygląda praca kosmetyczki. Wiedza, którą zdobywasz w szkole jest wszechstronna i daje podstawy do działania na wielu polach. Na to właśnie możesz liczyć wybierając kierunek technik usług kosmetycznych w Centrum Edukacji Copernicus.

Zabiegi na twarz i ciało – zarówno te typowo pielęgnacyjne – maseczki, peelingi, masaże, jak i te z użyciem aparatury – np. peeling kawitacyjny, mikrodermabrazja, mezoterapia wymagają solidnego przeszkolenia. W Centrum Edukacji Copernicus nauczysz się jak wykonywać zabiegi – nie tylko teoretycznie, ale też praktycznie! Dajemy Ci możliwość uczenia się od praktyków, którzy pracują od wielu lat w branży beauty. Co to dla Ciebie oznacza? Że już podczas nauki zetkniesz się z realnymi czynnościami i będziesz mogła pod okiem najlepszych specjalistów rozwiewać swoje wątpliwości. Idąc pierwszego dnia do pracy będziesz pewna, że wiesz wszystko co niezbędne!

Po ukończeniu szkoły, będziesz mieć wiedzę m.in. z zakresu dermatologii, anatomii, chemii kosmetycznej – zostajesz specjalistką w swojej dziedzinie. Jest to konieczne, żeby prawidłowo zdiagnozować skórę i problem klientki, a także dopasować i zaproponować jej odpowiednie zabiegi. Dodatkowo, w trakcie dwuletniej nauki, niezbędne jest ukończenie praktyk zawodowych. W czasie swojej kariery bardzo ważne jest ciągłe doskonalenie swojej wiedzy, a także umiejętności poprzez udział w szkoleniach i konferencjach branżowych.

Po pewnym czasie kiedy zetkniesz się z różnymi problemami i potrzebami klientek sama zauważysz, że pewne rzeczy kręcą Cię bardziej, a inne robisz raczej mechanicznie (chociaż ciągle poprawnie i z wielką starannością!) Wtedy pora zastanowić się nad profesją! W tym również pomoże Ci Centrum Edukacji Copernicus oferując szereg kursów krótkoterminowych.

Możliwości jest wiele – m.in. przedłużanie rzęs, eksfoliacja kwasami AHA, BHA, PHA, podologia i pielęgnacja stóp czy mikrodermabrazja diamentowa.

Perspektywy pracy

Gdzie możesz pracować uzyskując tytuł technika usług kosmetycznych? Perspektyw jest sporo. Możesz wybrać pracę w gabinecie kosmetycznym, firmie kosmetycznej, gabinecie odnowy biologicznej, studiach stylizacji paznokci, a jeśli lubisz niezależność, wybierz własną działalność gospodarczą i bądź na swoim!