Szukaj w ofercie

Ucz się w Copernicusie i zyskaj 300 zł na wyprawkę szkolną!

Program „Dobry Start” to 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich słuchaczy rozpoczynających rok szkolny bez względu na dochód rodziny! W związku z nowelizacją Rozporządzenia Rady Ministrów, od 01.08.2019 r. program „Dobry Start będzie dostępny także dla słuchaczy szkół dla dorosłych.

Świadczenie Dobry Start przysługuje po złożeniu wniosku, raz w roku, w związku z rozpoczęciem roku szkolnego do ukończenia:

• przez osobę uczącą się 20. roku życia

• przez osobę uczącą się 24. roku życia – w przypadku osób niepełnosprawnych

Dzięki nauce w Centrum Edukacji Copernicus zyskasz więc 300 zł na wyprawkę szkolną i zdobędziesz wykształcenie! To się opłaca ! Każdy słuchacz szkoły policealnej i liceum ogólnokształcącego dla dorosłych (do 20.roku życia i 24. roku życia w przypadku osób niepełnosprawnych) może złożyć wniosek o przyznanie świadczenia.

Co ważne:

Świadczenie jest:

- zwolnione z podatku i nie podlega egzekucji
- nie wlicza się do dochodu przy ustaleniu prawa do innych świadczeń z innych systemów wsparcia

Termin składania wniosków: 30 listopada 2019
*Wniosek należy wydrukować, wypełnić i wysłać pocztą lub dostarczyć osobiście do Urzędu Miasta/Gminy.

Wnioski, niezbędne do uzyskania świadczenia znajdują się poniżej:

pobierz wniosek

pobierz załącznik