Szukaj w ofercie

Ucz się w Copernicusie i zyskaj 300 zł na wyprawkę szkolną!

Program „Dobry Start” to 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich słuchaczy rozpoczynających rok szkolny bez względu na dochód rodziny! W związku z nowelizacją Rozporządzenia Rady Ministrów, od 01.08.2019 r. program „Dobry Start jest dostępny także dla słuchaczy szkół dla dorosłych.

Świadczenie Dobry Start przysługuje po złożeniu wniosku, raz w roku, w związku z rozpoczęciem roku szkolnego do ukończenia:

• przez osobę uczącą się 20. roku życia

• przez osobę uczącą się 24. roku życia – w przypadku osób niepełnosprawnych

Dzięki nauce w Centrum Edukacji Copernicus zyskasz więc 300 zł na wyprawkę szkolną i zdobędziesz wykształcenie! To się opłaca ! Każdy słuchacz szkoły policealnej i liceum ogólnokształcącego dla dorosłych (do 20.roku życia i 24. roku życia w przypadku osób niepełnosprawnych) może złożyć wniosek o przyznanie świadczenia.

Co ważne:

Świadczenie jest:

- zwolnione z podatku i nie podlega egzekucji
- nie wlicza się do dochodu przy ustaleniu prawa do innych świadczeń z innych systemów wsparcia

Termin składania wniosków: 30 listopada 2023

*Świadczenie będzie przyznawał i wydawał ZUS, wnioski o świadczenie będzie można złożyć tylko drogą elektroniczną od 1 lipca 2023r. do 30 listopada 2023r. za pośrednictwem portalu informacyjno-usługowego Emp@tia, przez bankowość elektroniczną lub portal PUE ZUS – świadczenie będzie odbywać się wyłącznie w formie bezgotówkowej na wskazane konto bankowe.

Więcej informacji: www.zus.pl

Infolinia: 22 290 22 02 (poniedziałek – piątek 8:00-15:00)