Technik elektroniki i informatyki medycznej

Dwuletni kierunek, który ukończysz z państwowymi uprawnieniami do wykonywania zawodu Technika elektroniki i informatyki medycznej oraz tytułem technika wydanym przez OKE.

Technik elektroniki i informatyki medycznej — Szczegółowe informacje

Stacjonarny

2 lata

Świadectwo ukończenia szkoły policealnej, certyfikat potwierdzający kwalifikacje zawodowe oraz dyplom z tytułem Technika

Technik elektroniki i informatyki medycznej to specjalista posiadający wielodziedzinowe kwalifikacje zawodowe. W swojej pracy korzysta z wiedzy i umiejętności obejmujących zarówno informatykę, elektronikę jak i elektroradiologię, stosując je w medycynie. Do jego zadań należy obsługa elektronicznego i informatycznego sprzętu medycznego jak również jego nadzór i kontrola funkcjonowania.

Instalowania i uruchamiania urządzeń informatyki medycznej zgodnie z instrukcją obsługi
Instalowania i uruchamiania urządzeń elektroniki medycznej zgodnie z instrukcją obsługi
Eksploatowania urządzeń elektroniki i informatyki medycznej w sieci komputerowej
Prowadzenia dokumentacji techniczno-eksploatacyjnej urządzeń elektroniki i informatyki medycznej
Przeprowadzania montażu urządzeń elektronicznych i systemów informatyki medycznej zgodnie z dokumentacją
Wykonywania pomiarów i oceniania stanu technicznego urządzeń elektroniki i informatyki medycznej.

Godziny praktyki zawodowej:

Jednostki ochrony zdrowia
Placówki medyczne,
Instytucje wykorzystujące sprzęt i oprogramowanie medyczne związane z administrowaniem bazami danych
Przedsiębiorstwa świadczące usługi informatyczne dla jednostek ochrony zdrowia wyposażone w specjalistyczne systemy medyczne

MED.07. Montaż i eksploatacja urządzeń elektronicznych i systemów informatyki medycznej

"Konkretne nauczanie!"

Dzięki temu kierunkowi wiem jak się zachować w każdej sytuacji w gabinecie! Bardzo wysoki poziom wiedzy i nastawienie na praktykę sprawiły, że z przyjemnością pracuję jako asystentka stomatologiczna bez obaw o moje umiejętności. Polecam!

Ilona, Zabrze, Asystentka Stomatologiczna