Trener personalny z elementami fitness

Trener personalny ma za zadanie udzielać wsparcia i pomocy osobom, których celem jest utracenie kilogramów, poprawa sylwetki oraz stanu zdrowia. Wymaga to układania indywidualnych planów treningowych dla klientów oraz dobierania odpowiednich ćwiczeń i obciążeń. Misją trenera personalnego jest też motywowanie i emocjonalne wsparcie osoby pragnącej zmienić swoje życie i zdrowie na lepsze.

Trener personalny z elementami fitness — Szczegółowe informacje

1 rok

Zaświadczenie o ukończeniu kursu zgodne ze wzorem MEN oraz
Dyplom ukończenia Centrum Edukacji Copernicus

Układania indywidualnych planów treningowych
Dobierania odpowiednich ćwiczeń i obciążeń do potrzeb klienta
Organizowania i prowadzenia różnych zajęć ruchowych o charakterze zabawowym i rekreacyjnym
Analizowania wpływu zajęć ruchowych i poszczególnych ćwiczeń na konkretne partie mięśniowe i zdrowie człowieka
Prowadzenia zajęć dbając o korygowanie wad postawy uczestników
Metodyki i rodzajów ćwiczeń fitness
Kierowania treningiem oraz metod budowania relacji z grupą i z klientami indywidualnymi

Ilość godzin zajęć:

Siłownie
Kluby fitness
Własna działalność gospodarcza
Hotele
Centrum rehabilitacji
Spa

Zaświadczenie o ukończeniu kursu zgodne ze wzorem MEN

Dyplom ukończenia CEC

"Siłownia to mój drugi dom!"

Siłownia to mój drugi dom! Cieszę się, że dzięki szkole Copernicus mogę łączyć pasję z pracą i pomagać przy tym innym. Szczególnie podobały mi się zajęcia z organizacji zajęć i kierowania treningiem. Spora dawka wiedzy.

Tomek, Zabrze, Trener personalny z elementami fitness